V americkom veľkomeste New York sa v nedeľu 30. apríla 2017 odohrala veľká tragédia. Na život si siahla 83-ročná spisovateľka Jean Stein, ktorá skočila z okna svojho bytu na Manhattane. Zaujímavosťou je , že nebola prvá, kto v spomínanom byte ukončil svoj život.

Jean skočila z 15. poschodia výškovej budovy, pričom jej mŕtve telo bolo nájdené na poschodí číslo 8 toho istého bytového domu. Dôvod nešťastného rozhodnutia slávnej autorky nie je jasný.

Jean Stein sa preslávila najmä biografiou Roberta Kennedyho, či dielami motivovanými životom Andyho Warhola, či herečky Edie Segwick. Narodila sa v meste anjelov (Los Angeles) a detstvo prežila v Beverly Hills. Neskôr odišla študovať do New Yorku, kde strávila dva roky na Wellesley College, predtým ako začala študovať na University of Paris. Jej smrť je veľko záhadou, nakoľko ľudia z okolia si ju pamätajú ako milú dámu, ktorá ale nevychádzala von veľmi často.

Iróniou osudu je fakt, že v byte na Manhattane sa podobná tragédia už v minulosti stala. V roku 1988 tu samovraždu spáchal 23-ročný Carter Vanderbilt Cooper, syn umelkyne Glorie Vanderbilt, ktorá sa mu v jeho úmysle snažila zabrániť, žiaľ neúspešne.

Uctime si pamiatku tejto nepochybne veľkej osobnosti svetovej literatúry aspoň krátkou tichou spomienkou na jej život a prácu, ktorou určite obohatila mnohých.

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: YouTube, depositphotos.com