Manchester City bol v dueli 14. kola Premier League doma proti Tottenhamu veľkým favoritom, pretože hosťom chýbalo hneď deväť hráčov pre zranenia či tresty, z toho päť dôležitých členov základnej zostavy.

Citizens ale hneď v 6. minúte inkasovali, no už do konca prvého polčasu stihli nielen otočiť, ale vypracovať si príležitostí na dva zápasy. Ak by bol polčas 5:1, ani fanúšikovia Tottenhamu by nemohli hovoriť o krivde.

Futbal sa však hrá na góly a tých napokon oba celky strelili rovnako. V 90. minúte totižto hosťujúci Dejan Kulusevski vyrovnal na konečných 3:3. To ale nemusela byť gólová bodka za stretnutím.

V 94. minúte totižto Jack Grealish mohol ísť sám na brnakára Vicaria a domácemu Manchestru City predsa len vystreliť tri body. Mohol. Ale nešiel. Dôvod?

V strede ihriska bol Haaland faulovaný hosťujúcim Emersonom, no pohotovo sa zodvihol a šikovnou prihrávkou našiel Grealisha. Avšak hlavný rozhodca akoby si neuvedomil, že mal ponechať výhodu a už v čase, keď Grealish mohol ísť sám na brankára prerušil hru a dal Emeronovi žltú kartu. Paradoxné je, že najskôr ukázal gesto avizujúce výhodu, no následne asi prestal sledovať hru a akoby neveril, že Haalandova prihrávka by mohla mať nejaký význam.

Tento incident si ešte určite vyžiada množstvo diskusií a možno aj nejaký ten veľký čierny bod pre rozhodcu Simona Hoopera, no Citizens dva body, ktoré môžu rozhodovať na konci sezóny o titule, už nik nevráti.

Incident z 94. minúty

Gól z 90. minúty znamenajúci remízu 3:3

Foto | Video: X/Canal+ Sport CZ/SK