Zmena režimu na hraniciach je témou ministerstva zdravotníctva a zahraničných vecí už niekoľko dní. Na pretrase je sprísenie podmienok pre nezaočkovaných ľudí, pričom nové obmedzenia by mali prísť už o niekoľko dní. O verdikte bude vláda informovať už dnes po schválení návrhov ÚKŠ.

Opatrenia na hraniciach sa zmenia takpovediac zo dňa na deň. Vladimír Lengvarský sa opiera o dátum sprísnenia návratu na Slovensko už od 1. júla, reálnejší na zrealizovanie oficialít ohľadom nového režimu je však pondelok 5. júla. Rýchlosťou zmeny podmienok na hraniciach utrpia nielen dovolenkári, ktorí do zahraničia už odcestovali, ale aj cestovné kancelárie, ktoré sa budú musieť vysporiadať s novými pravidlami.

Povinnú karanténu budú musieť absolvovať všetci nezaočkovaní, ktorí sa vrátia na Slovensko zo zahraničia. Izolácia bude trvať minimálne päť alebo sedem dní, pričom definitívne rozhodnutia oznámi vláda už dnes po zasadaní.

Dovolenkári sa tak budú musieť rozhodnúť, či zakúpený zájazd podstúpia a dovolenku si predĺžia o niekoľko dní následnej domácej karantény, alebo ju zrušia. Cestovná kancelária však peniaze klientovi v takomto prípade vrátiť nemusí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: pixabay.com