Po dvoch rokoch sa opäť spolu vo finále najprestížnejšej európskej klubovej súťaže stretli Atletico a Real Madrid a opäť sa zrodila remíza 1:1, tentokrát sa však rozhodovalo až zo značky pokutového kopu…

[sociallocker]Úvod zápasu ovládol slávnejší z dvojice klubov, veď už v piatej minúte mal Real obrovskú šancu po priamom kope Balea, následne pokračoval tlak Realu, ktorý v pätnástej minúte predsa len skóroval, keď sa presadil kapitán Sergio Ramos. Následne sa hra čiastočne vyrovnala, no stále bol Real lepším tímom.

Všetko sa zmenilo v druhom polčase, veď hneď v prvej minúte druhého polčasu po faule na Torresa kopalo Atletico penaltu. Griezmann však trafil brvno. Atletico však naďalej tlačilo, gól však nemohlo dať. Toho sa dočkalo po tradičnom, otrepanom, nedáš – dostaneš. Po troch obrovských šanciach v priebehu 77. minúty, ktoré Real zahodil, uderilo z protiútoku Atletico. Hrdinom sa stal mladý Belgičan Carrasco. A keďže do konca zápasu sa ani jednému tímu nepodarilo rozhodnúť, nasledovalo predĺženie.

V tom sa ani jeden z tímov nedostal do výraznejšej prevahy, čo bolo podmienené aj obrovskou vyčerpanosťou hráčov, veď priemerne každý hráč nabehal okolo 13 kilometrov! A keď sa Lucas zľakol šance, bolo jasné, že na rade bude penaltová lotéria.

Rozstrel zo značky bieleho bodu priniesol obrovskú drámu s jediným kiksom, ktorý znamenal, že po jedenásty krát v histórii sa z trofeje bude tešiť Real Madrid. Bodku za neuveriteľným zápasom dal premenenou penaltou sám hviezdy Cristiano Ronaldo.