Polícia Slovenskej republiky informovala o ďalšom prípade, kedy nechal rodič svoje maloleté dieťa v aute a odišiel nakupovať. Zakročiť museli až privolaní muži zákona. 

Polícia prijala oznámenie o dieťati ponechanom v uzamknutom motorovom vozidle v utorok 6. februára krátko pred 14.30 h. Auto sa nachádzalo v priestoroch podzemných garáží jedného z obchodných centier. Oznámenie hliadka Policajného zboru preverila a jeho hodnovernosť potvrdila.

Ako informovala polícia, po príchode na miesto policajti zistili, že vo vozidle sa na mieste spolujazdca nachádza plačúce dieťa pripútané v autosedačke. Majiteľa vozidla sa však nepodarilo kontaktovať a na výzvu prostredníctvom rozhlasu obchodného centra sa k vozidlu taktiež nikto nedostavil.

“Nakoľko dieťa vo vozidle začalo zvracať, policajti násilným spôsobom, tak aby neprišlo k zraneniu dieťaťa, vnikli do vozidla a dieťa z neho vytiahli,” informovala polícia.

Na miesto sa následne dostavil otec dieťaťa i pracovníci Záchrannej zdravotnej služby. Na mieste bolo zistené, že dieťa sa v aute nachádzalo približne hodinu. Dieťa bolo prevezené do jednej z bratislavských nemocníc. Kontrolné vyšetrenie nepreukázalo u neho žiadne zranenia.

“Vyšetrovateľ Policajného zboru začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci zločinu opustenia dieťaťa. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za uvedené konanie trest odňatia slobody na tri až desať rokov,” uviedla polícia.

Polícia v tejto súvislosti apeluje na rodičov, aby svoje deti nenechávali zavreté v motorovom vozidle, nakoľko tým môžu ohroziť ich život a zdravie. Zároveň vyzýva všetkých, ktorí sa stanú svedkom takejto situácie, aby ju neváhali kontaktovať na bezplatnom čísle polície 158.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, ilustračné foto/Facebook PZ SR, pixabay.com