Neskutočné! Zápas z českej divíznej súťaže sa zapíše do Guinessovej knihy rekordov!

Dátum:

Mal to byť len obyčajný zápas, akých sa ročne odohrajú tisíce. Napokon sa jeho aktéri postarali o svetový unikát, ktorý zrejme mieri do Guinessovej knihy rekordov.

Pre Slovákov neznáme kluby, pre Čechov známe maximálne tak z regionálnych médií. Teda to platilo do včera. Teraz o nich hovorí celý futbalový svet. Dvojica klubov ŠK Baťov a FC Fryšták odohrali obyčajný zápas, na ktorom by nebolo nič atypické, keby v Česku nemali jedno trošku zvláštne pravidlo. Po remíze sa v nižších súťažiach kopú penalty. Zápas medzi spomínanými celkami sa skončil trošku divokou remízou 3:3, no aj takých sa po svete zrodia ročne stovky. V čom sa tento zápas teda vymyká z normálu?

No predsa tým, že sa nerozhodlo po piatej sérií ako väčšina penaltových rozstrelov, ale rovno až v dvadsiatej šiestej sérií! A to si história nepamätá. Doterajším rekordom bol pohárový zápas v Namíbií, kde sa rozhodlo v 24. sérií.

Zápas začal o pol siedmej, koniec mal byť teda okolo štvrť na deväť. Rozhodlo sa však až okolo deviatej večer, pod umelým osvetlením. Ešteže ho na štadióne majú…

Prezident futbalového klubu vo Fryštáku sa vyjadril nasledovne: „Hned jsem si myslel, že to bude nějaký rekord. Po dvacáté sérii jsem už chtěl jít domů, měli jsme grilovačku. Ale nakonec jsem zůstal,“ jeho prítomnosť však klubu nepomohla, no určite ľutovať nemusí. Toto sa predsa nevidí každý deň.

Penaltový rozstrel si môžte pozrieť tu:

Zdroj: sport.tn.nova.cz, Youtube, Foto: Youtube

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...