Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Po prvých zápasoch na zimných olympijských hrách by len málokto tipoval, že slovenskí hokejisti odídu domov s medailou. V zápase so Švédskom predviedli výborný výkon, chlapci, ďakujeme!

Duel o tretie miesto sme zvládli aj v minulosti, na svetovom šampionáte v roku 2003, kedy sme po prehre so Švédmi (1:4) vyhrali o 3. miesto s Čechmi (4:2).

Oproti semifinálovému zápasu proti Fínsku nastali vo formáciách zmeny. Útok v zložení Samuel Takáč, Miloš Roman a Pavol Regenda bol vedený ako druhý. Na rozdiel od predošlých zápasov sa ku Kristiánovi Pospíšilovi a Liborovi Hudáčkovi pridal Marko Daňo a trinástym útočníkom bol Tomáš Jurčo.

Centrom štvrtého útoku bol Michal Krištof, ktorého krídelníci si len prehodili pozície. Miloš Kelemen hral vľavo a Peter Zuzin na pravom krídle. Zdá sa, že zmeny trénera Ramsaya sa osvedčili.

V dnešnom nervydrásajúcom zápase so Švédskom sa Slováci v prvej bezgólovej tretine iba rozbiehali, v tej druhej dosiahli dva góly zásluhou Juraja Slafkovského a Samuela Takáča. V prvom prípade išlo už o 6. gól a v druhom o premiérový zásah. V posledných minútach trafil prázdnu bránu aj Slafkovský a Regenda a výsledkom 4:0 tak potešili nejedného fanúšika.

Chlapcom sa tak podarilo získať historicky prvý kov na zimnej olympiáde! BLAHOŽELÁME!