Len pred malou chvíľou vláda schválila predĺženie núdzového stavu, ktorý tak potrvá od 8. februára ďalších 40 dní. Z prítomných 118 poslancov hlasovalo za 83 politikov, pričom proti bolo 35 poslancov. Krátko po hlasovaní sa ozvali tí, ktorí s predĺžením nesúhlasia, pričom išlo aj o ľudí z radov koalície.

Za predĺženie núdzového stavu boli predovšetkým poslanci z klubov OĽaNO, Za ľudí, Sme rodina či SaS, hoci proti zahlasoval Marian Viskupič. „Situácia sa nezhoršuje, potrebujeme zlepšiť liečenie chorých. Musíme nájsť spôsob, ako bezpečne otvárať,“ napísal na sociálnej sieti nespokojný poslanec. Aj v strane Sme rodina sa ozval pobúrený Patrick Linhart, ktorý nesúhlasí s predlžovaním: „Vláda si nebude robiť z poslancov tlačidlá,“ uviedol.

Na sociálnej sieti sa rozohnil aj odídený poslanec zo Za ľudí Miroslav Kollár, na ktorého nahnevane zareagovala strana OĽaNO. Kollár síce hlasoval za predĺženie, no podľa svojich slov to bolo poslednýkrát. „Urobil som to pre kolegyňu Andreu Letanovskú – primárku z Národného onkologického ústavu a pre všetkých zdravotníkov v prvej línii, ktorí sú konfrontovaní s nelepšiacou sa epidemickou situáciou a neklesajúcim náporom pacientov v ťažkom stave. Poslednýkrát som pomohol vytvoriť priestor na prípravu systémových nástrojov, ktoré umožnia dlhodobo lepšie zvládať pandémiu Covidu-19. Ak ani teraz minister zdravotníctva a premiér neprídu s reálnymi a efektívnymi opatreniami, nezaslúžia si už ďalšiu možnosť zakrývať sa perinou núdzového stavu,“ napísal.

Proti zahlasovali opozičné strany aj mimoparlamentný Hlas, ktorý považuje núdzový stav za obyčajnú frašku, pričom skritizoval neprítomnosť Igora Matoviča a delegovanie úlohy na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú. Kritiku vyjadril aj predseda Smeru Robert Fico, ktorý s krokom vlády aj naďalej nesúhlasí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nrsr.sk, FB/Marian Viskupič, Patrik, Patrick Linhart poslanec, YT/HNonline │ Foto: FB/Miro Kollar, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Igor Matovic