Máj, lásky čas, nenechal chladným ani ministra financií, ktorý odkazuje: “Milujte sa a množste sa.” Igor Matovič takto reaguje na nízku pôrodnosť, ktorá je do istej miery spôsobená aj finančnými podmienkami na Slovensku. Ex-premiér však vie, ako tento problém napraviť.

Igor Matovič sa na moment odpútal od riešenia problematiky ruskej vakcíny Sputnik V, privrel oči nad nákladmi za antigénové testy a nahliadol do papierov rezortu financií. Okrem prítomného okamihu má za cieľ riešiť aj budúcnosť slovenského národa a jeho vyhliadky na slušné dôchodky: “No a v tej budúcnosti Houston hlási problém. Veliký. V blízkej budúcnosti sa Slovensko stane najrýchlejšie starnúcou krajinou EÚ. Ako sa to stalo? Od revolúcie nám klesla tak výrazne pôrodnosť, že ak porovnáme počet detí, ktorý sa narodil – s pôrodnosťou v roku 1989 … nenarodilo sa nám viac ako 600-tisíc detí, ktoré nám budú veľmi chýbať.”

Igor Matovič vyjadruje obavu, že na dôchodky nebude mať v budúcnosti kto zarábať. Mladí ľudia majú z obáv o finančné prežitie strach zo založenia rodiny a dve deti sú v dnešnej dobe hotový luxus. Dôchodcov pribúda, no ich vyplácanie je vzhľadom na stále sa znižujúci počet novorodencov problematické.

Slovensku tak v budúcnosti hrozia vyššie dane a odvody: “Alebo sa pokúsime o zázrak v poslednej chvíli a urobíme si zo Slovenska krajinu, kde sa mladí nebudú báť založiť si rodinu. Kde rodina sa nebude báť prijať ďalšie dieťa. Kde dobehneme zameškané. Ja pripravím plán finančný. A vy zatiaľ nezabúdajte na podstatné – milujte sa a množte sa,” odporúča Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovic