Ako ohlásila pred malou chvíľou Horská záchranná služba, na Chopku došlo k veľkému nešťastiu. Len 15-ročný chlapec sa zranil na severnej strane obľúbeného svahu. Mladý snowboardista utrpel vážne poranenie chrbtice a panvy, s ktorými ho transportovali edo nemocnice.

Horská záchranná služba prišla krátko pred Vianocami so smutnými správami. Len 15-ročný snowboardista utrpel na Chopku vážny úraz. „Dňa 22. 12. 2021 v poobedňajších hodinách boli požiadaní o pomoc záchranári HZS z Oblastného strediska Nízke Tatry. Počas lyžovania na severnej strane Chopka sa po páde na zjazdovej trati vážne zranil 15-ročný snowboardista. Utrpel poranenie chrbtice a panvy,“ priblížili detaily.

Na mieste nehody mu poskytli neodkladnú prvú pomoc horskí záchranári, podali medikamentóznu liečbu, založili mu fixačný imobilizačný panvový pás a zraneného chlapca uložili do vákuového matraca. O súčinnosť boli požiadaní leteckí záchranári, horskí záchranári do ich príletu transportovali chlapca na Priehybu. Tu bol zranený chlapec naložený na palubu vrtuľníka, ktorým bol dopravený do nemocnice v Liptovskom Mikuláši,“ dodali. Len prednedávnom sa na svahu zranil aj malý syn Wandy Hrycovej, ktorý bol rovnako transportovaný vrtuľníkom do nemocnice.

Zdroj │ Foto: FB/Horská záchranná služba