Nešťastie sa stalo v piatok podvečer na východe Slovenska v blízkosti dediny Zámutov. Chlapec (13), ktorý sa vracal domov, mal mať v rukách mobil, a práve to malo spôsobiť, že do neho udrel počas búrky blesk.

V piatkový podvečer zasiahla obec Zámutov (okres Vranov nad Topľou) silná búrka. Dve deti sa v tom čase vracali domov do osady, no neďaleko lesa udrel odrazu blesk. Ten zasiahol obidve deti, hoci Patrik (13) bol na tom horšie. Okoloidúci muž na aute ho naložil a odviezol domov, tam k nemu museli okamžite privolať záchranku.

Chlapec je po nešťastnej udalosti hospitalizovaný v Košiciach: “Pacienta po oživení v umelom spánku previezli do detskej nemocnice v Košiciach,” potvrdila pre Nový Čas hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

To, čo bolo presnou príčinou zásahu blesku, sa doposiaľ nevie, no pani z obce, kde chlapec býva, si myslí, že za nešťastím je elektronika: “V dedine a na okolí bola večer poriadna búrka s bleskami, hrmelo, pršalo viac ako hodinu. Ľudia hovoria, že chlapec mal v ruke mobil, čo mohlo pritiahnuť blesk” dodáva. Pred pár týždňami šokoval Slovensko aj prípad 36-ročného muža z Nitry, ktorého blesk dokonca usmrtil.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Pixabay