Záchranné zložky Slovenskej republiky boli koncom týždňa privolané k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej boli zranení štyria mladí ľudia. Na ceste druhej triedy v katastri obce Trstín sa čelne zrazili dve osobné vozidlá, pričom na mieste nešťastia musel zasahovať i vrtulník.

Polícia vyšetruje okolnosti vážnej dopravnej nehody, kedy do seba čelne narazili dve osobné vozidlá. 25-ročná vodička zo Zelenča, ktorá viedla osobné auto značky Škoda Fabia, prešla do protismeru, kde priamo vošla do jazdnej dráhy oprotiidúceho VW Golf. Vo vozidle, ktoré šoféroval 24-ročný vodič z Borského Mikuláša sa nenachádzali žiadne iné osoby, pričom v Škode Fabii boli dvaja spolujazdci vo veku 23 a 25 rokov.

Účastníci nešťastia vyviazli z nehody s doposiaľ nešpecifikovanými zraneniami, pričom boli sanitkami a dvomi vrtuľníkmi prevezení do nemocníc. “Polícia upozorňuje vodičov, že sú povinní prispôsobiť jazdu najmä svojim schopnostiam, poveternostným podmienkam, stavu a povrchu vozovky a ostatným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Aj v týchto dňoch sú hlásené prehánky a búrky a za takýchto poveternostných podmienok musia vodiči ihneď zareagovať a jazdiť opatrnejšie. Za búrky, dažďa a na mokrej ceste treba jednoducho spomaliť,” dôrazne upozornila Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Zdroj: Polícia