Včera (28. júna) v popoludňajších hodinách museli v Kvačianskej doline zasahovať horskí záchranári. Prišli na pomoc 16-ročnému dievčaťu, ktoré utrpelo fatálne zranenia. O záchranu sa pokúšali aj svedkovia nešťastia, no nebolo to možné.

Záchranná horská služba zasahovala v Kvačianskej doline na vyhliadke Malý Roháč. 16-ročné dievča sa pošmyklo a následne spadlo do rokliny, ktorej hĺbka je okolo 80 metrov. V nešťastný moment sa prvú pomoc pokúsili podať svedkovia, no k turistke sa nedokázali dostať.

Na miesto bolo vyslaných osem profesionálnych záchranárov z oblasti Západných Tatier. Slovenka ležala v toku rieky Kvačianka. ,,K dievčaťu sa z prístupného miesta do exponovanej rokliny museli dostať za pomoci lanovej techniky. Do oblasti vyslali aj hasičov, ktorí postupovali korytom rieky, a policajtov. Napriek úsiliu všetkých zúčastnených zložiek sa život dievčaťa nepodarilo zachrániť,“ skonštatovali záchranári na sociálnej sieti.

Telo nebohej sa lanovou technikou dostalo na chodník do ústia doliny a následne bolo odovzdané mužom zákona. Tragické nešťastie je momentálne predmetom vyšetrovania, pričom okolnosti a príčina nehody sú stále záhadou. Vypočutí majú byť aj svedkovia, ktorí sa na vyhliadke nachádzali s obeťou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Horská záchranná služba