V Tatrách došlo hneď v prvý augustový deň k veľkému nešťastiu. O život prišiel 32-ročný poľský horolezec, ktorému už privolaní záchranári nedokázali pomôcť. Zo skaly však spadol aj 11-ročný chlapec, ktorý skončil v nemocnici s vážnym poranením.

Tatry sa začiatkom augusta stali svedkom ďalšieho nešťastia. V doobedňajších hodinách boli horskí záchranári privolaní k 11-ročnému chlapcovi, ktorý sa mal nachádzať medzi Zamkovského chatou a Skalnatým plesom. Tam ho náhodný turista uvidel pri šplhaní sa spadnúť z výšky približne 6 až 7 metrov, pričom najprv dopadol na nohy a následne na chrbát. Chlapec s belgickou národnosťou bol podľa informácií televízie Markíza pri vedomí, no pri prevoze do nemocnice mali záchranári podozrenie na zranenie chrbtice.

Rovnako museli záchranári zasahovať pri páde 32-ročného muža poľskej národnosti, ktorý spadol z Dupkeho lávky vo Vysokých Tatrách. “Okamžite po nahlásení udalosti bola o súčinnosť požiadaná posádka VZZS z Poradu, ktorá na heliporte v Starom Smokovci vyzdvihla dvoch záchranárov HZS. Po prílete na miesto už poľskému horolezcovi záchranári HZS pomôcť nedokázali. Muž po približne 100-metrovom páde skalnou stenou utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,” uviedla Horská záchranná služba smutný záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Facebook/Horská záchranná služba