Obrovské nešťastie sa stalo uplynulú stredu v Tlmačoch (okr. Levice). Len 3-ročná Romanka vypadla z okna na treťom poschodí a letela strmhlavo na zem. Záchranári ju okamžite previezli vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici.

K obrovskému nešťastiu došlo v stredu po 16. hodine v Tlmačoch v okrese Levice. Matka malej Romanky (3) otvorila okno, kde nechala vetrať perinu. Hoci sa rodičia nachádzali doma, nevenovali dcérke zvýšenú pozornosť. Začiatkom júna pritom vypadol z bratislavského okna len 3-ročný Peťko.

Dievčatko sa dostalo na okennú parapetu, odkiaľ vypadlo z okna tretieho poschodia a letelo strmhlavo ku zemi. Život mu zachránili šnúry na prádlo, ktoré sa nachádzajú priamo pod oknami. Dieťa sa o ne pri páde zachytilo a dopadlo na mäkký trávnik. Romanku okamžite previezli záchranári pomocou vrtuľníka do nemocnice v Banskej Bystrici.

Polícia v Tlmačoch začala trestné stíhanie vo veci pre trestný čin ublíženia na zdraví a momentálne zisťuje mieru zavinenia, ako aj okolnosti prípadu, ktoré sú predmetom vyšetrovania. Polícia na svojej stránke vystríha rodičov pred podobnými chybami: “Rodičia a zodpovední nedopustite, aby dochádzalo k podobným prípadom!”

Z otvoreného okna obytného domu vypadla len 3-ročná Romanka
Život jej zachránila šnúra na prádlo

Zdroj │ Foto: Facebook/Polícia SR – Nitriansky kraj