Kritika koaličných partnerov zo strany predsedu SNS Andreja Danka je zrejme opodstatnená – asi nie je veľmi príjemné dozvedať sa dôležité informácie ohľadom chodu našej republiky z médií a tlačových konferencií. Slovenská národná strana tak očividne vo vládnej koalícii ťahá za kratší koniec, no odpovedať na otázku, prečo je tomu tak, si musí politik odpovedať sám. 

Na tlačovej konferencii, ktorá prebiehala dnes v centrále strany, predseda priznal, že o odchode ministra vnútra Tomáša Druckera sa dozvedel z médií.

„Aby sme si vyjasnili postoje k otázkam vládnutia. Keď vládol Robert Fico, nevznikalo toľko trecích plôch ako teraz. Ak mám byť koaličný partner, ktorý sa dozvedá o odchádzaní ministrov z tlačových besied, tak si neviem predstaviť takéto partnerstvo,“ vysvetľuje národniar.

Nájsť spoločnú reč s novým premiérom je pre SNS zrejme problematické, čo dosvedčujú aj nasledujúce slová: „SNS z hľadiska stanov a orientácie spočíva na národnej kresťanskej sociálnej politike, asi by nebolo rozumné, aby sme od týchto hodnôt odstupovali, preto bolo pre nás v roku 2016 dôležité, že sme u svojich partnerov nachádzali kompromisy. Po dvoch rokoch fungovania vlády sme si dokázali problémy vyriešiť. Teraz nastala nová situácia, nový premiér.“

„Odmietam, aby som musel tvrdo bojovať o veci, ktoré sú prirodzene vo funkčnom štáte. SNS požaduje rešpektovanie, sprístupňovanie informácií a vysvetľovanie zákonov. Máme právo vedieť, že minister odchádza zo svojej funkcie, kto bude nový policajný prezident, ako ho zvolíme. Ono, v živote sa ťažko buduje dôvera a ľahko sa stráca. Ubezpečujem vás ale v tom, že  nie sme v stave, že by sme si tieto nezhody nedokázali vysvetliť,“ dodáva Andrej Danko, ktorého pochopiteľne škrie, že ho nový predseda vlády Peter Pellegrini obchádza oblúkom a o dôležitých štátnických veciach sa s ním očividne neradí.

Tlačová konferencia strany SNS

Zdroj/Foto: YouTube