Novozvolený francúzsky prezident Emmanuel Macron (39), ktorý zvíťazil v prezidentských voľbách so 64,4 % hlasmi, sa stal historicky najmladším prezidentom Francúzska. Paradoxne po jeho boku stojí jedna z najstarších prvých dám Brigitte Trogneux (64). Vekový rozdiel je až 25 rokov!

Brigitte Trogneux je bývalá učiteľka dramatického umenia. Vyučovala na súkromnej strednej škole v meste Amiens, kde sa prvýkrát stretla vtedy len s 15-ročným Emmanuelom Macronom. Pochádza z veľmi dobrých pomerov, jej rodina vlastní množstvo továrni na výrobu čokolády. V minulosti bola vydatá za investičného bankára, s ktorým má tri deti. Ona sama pochádza zo šiestich detí.

Brigitte Trogneux, prvá dáma francúzska, emmanuel macron manželka
Prvá dáma Francúzska Brigitte Trogneux.

Čo na to rodičia?

Macron, už ako 17-ročný chlapec sľúbil Brigitte, že si ju raz vezme. Rodičia si najskôr mysleli, že je zahľadený do jej dcéry, ktorá je rovnako stará ako on. Po zistení, že je zamilovaný do svojej o 25 rokov staršej učiteľky, neboli nadšení a odkázali jej nech si od neho drží odstup a poslali Emmanuela študovať do Paríža.

nový francúzsky prezident, emmanuel macron
Emmanuel Macron

Nevlastné deti

Keď sa Brigitte a Macron v roku 2007 zosobášili, stal sa nevlastným otcom jej troch detí. Jedno z nich je dokonca o 2 roky staršie a druhé má rovnaký počet rokov ako samotný Macron.

Foto: facebook.com, twitter.com