29. októbra sa na celom Slovensku uskutočnili komunálne i župné voľby. Aj napriek miernym problémom kvôli spojenému hlasovaniu sa napokon mnohí kandidáti tešili zo svojho víťazstva. V jednom z krajov boli však pocity niektorých voličov viac ako mätúce!

O pozíciu primátora Liptovského Mikuláša bojovali štyria kandidáti. Lucia Cukerová a Tomáš Martaus získali každý viac ako tisíc hlasov. Víťazom komunálny volieb sa napokon stal Ján Blcháč so ziskom 4 587 hlasov a obhájil tak mandát z predošlého volebného obdobia.

Ďalším kandidátom bol Ján Laco, ktorý dostal o 57 hlasov menej ako víťaz volieb. Bývalý hokejový brankár priznal, že ako športovec sa s prehrou musel potýkať mnohokrát. Doplnil však, že nie je prehra ako prehra. ,,„Mrzelo by ma ale, pri takto tesnom výsledku nepožiadať o prerátanie. Prvýkrát sa konali naraz dvoje voľby a sčítavanie hlasov z mesta prebiehalo neskoro v noci,“ napísal na sociálnej sieti.

Laco tak chce, aby boli hlasy ešte raz prepočítané, vďaka čomu zmiznú pochybnosti, ktoré majú mať mnohí voliči. ,,Viem prehrávať, ak sa ukáže, že bolo všetko v poriadku, uznám porážku. Záleží mi na budúcnosti Mikuláša. Nech zvíťazí fair play,“ dodal neúspešný kandidát.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Ján Laco-pripravený spolupracovať