Agentúra GfK Slovakia vykonala nedávno prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť, koľko Slovákov je s rokom 2017 spokojných. V prieskume sa ľudí konkrétne pýtali to, ako hodnotia uplynulý rok a či bol taký, aký ho chceli mať na začiatku roka. Výsledom prieskumu je naozaj prekvapivý.

 

Všetky tieto informácie pochádzajú z prieskumu uskutočneného v novembri 2017, ktorý bol vykonaný na vzorke 1000 respondentov a to vo veku od 15 do 79 rokov. Prieskum priniesol naozaj prekvapivý výsledok, ktorý hovorí o tom, že až 77 percent Slovákov je s týmto rokom spokojných viac, ako od neho očakávali.

Viac ako 25 percent Slovákov sa dokonca vyjadrilo, že z pohľadu osobného života považujte tento rok za lepší, ako ho očakávali na začiatku. Tento pocit majú najmä mladí ľudia do 29 rokov. Približne u polovice Slovákov splnil tento rok ich očakávania, ktoré mali a asi 23 percent Slovákov je nepokojných s tým, čo im posledný rok priniesol.

Vecami, ktoré dokázali urobiť pre Slovákov tento rok výnimočným sú najmä získané zážitky, skúsenosti, či dosiahnuté vzdelanie. Vďaka týmto atribútom bol pre mnohých rok 2017 lepším, ako sami očakávali. Až viac ako 40 percent Slovákov sa priznalo, že ich tento rok potešilo zlepšenie finančnej situácie v ich rodine, z čoho boli najšťastnejší muži vo veku od 50 – 59 rokov. Pozitívum v pracovnej oblasti zažila až tretina mladých Slovákov s vysokoškolským vzdelaním a do veku 29 rokov.

Veľmi prekvapivým výsledkom je ale to, že až polovica Slovákov v rámci tohto prieskumu spomenula zhoršenie svojej finančnej situácie, čo sa prejavilo najmä u ľudí s čistým príjmom do 800 eur. Súčasťou prieskumu bola ja politická a ekonomická situácia na Slovensku, z ktorej tento rok nebolo nadšených 24 percent Slovákov, pričom ju negatívne pociťujú najmä muži.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: freepik