A doctor wearing pink gloves holding coronavirus disease test

Od čias spustenia internetového zdroja sa vyvíjali nielen technológie, programy či aplikácie, ale aj ľudská zvedavosť a spôsob myslenia. Covid pandémia dala mnohým pochybovačom vírusového ochorenia či odporcom systému príležitosť k šíreniu nepravdivých informácií a našla svoje publikum.

Jednou zo šokujúcich informácií, zverejnenej na policajnej stránke Hoaxy a podvody, je aj správa o umelom šírení ochorenia Covid-19. Testovaní ľudia sa k vírusu majú dostať prostredníctvom tyčinky, ktorú im zdravotník pichne priamo do nosa.

Kristína sa rozhodla informáciu zo zvukového záznamu autorky hoaxu vyšperkovať a zverejnila: „Mne dnes kamarátka volala, čo robí v BA nemocnici, že testy sú od 1. októbra napustené Covidom. Očkovaných budú liečiť Ivermectin a neočkovaných ako doteraz len kyslíkom ako doteraz. Banda špinavá.“

Polícia sa preto rozhodla Kristínu navštíviť a opýtať sa na zdroj jej informácií. Vyplynulo, že Kristína kamarátku v nemocnici nemá a spoliehala sa na dôveryhodnosť audionahrávky, v ktorej sa informácia o šírení Covidu objavila. Po autorke zvukovej správy polícia intenzívne pátra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Hoaxy a podvody – Polícia SR | Foto: freepik.com, pixabay.com