Neskutočné! Mária Linkešová z KR PZ v Trnave informovala o dopravnej nehode, po ktorej 39-ročnému vodičovi namerali takmer 4,5 promile alkoholu v dychu. Udialo sa tak v sobotu 26. mája.

Podľa slov hovorkyne si mal 39-ročný Seničan sadnúť za volant auta Kia Sportage v sobotu 26. mája v podvečerných hodinách. „Na ceste medzi Senicou a obcou Hlboké nezvládol riadenie, prešiel do protismeru a vzápätí do priekopy, kde narazil do stromu. Pri nehode sa nik nezranil,“ uviedla Linkešová.

Policajti ho na mieste nehody podrobili dychovej skúške, pri ktorej mu namerali krátko po 19.00 h 2,13 mg/l alkoholu v dychu. Pri opakovaných skúškach hodnoty alkoholu postupne klesali. Muž bol schopný výsluchu až v pondelok a polícia ho v super rýchlom konaní obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. O jeho vine a treste bude rozhodovať súd v najbližších hodinách. V zmysle zákona hrozí osobe pod vplyvom alkoholu trest odňatia až na jeden rok.

„Polícia apeluje na vodičov, aby zbytočne neriskovali a za volant si po požití alkoholu nesadali. V ich rukách sú nielen ich vlastné životy, ale hlavne životy iných zodpovedných vodičov a spolujazdcov,“ dodala na záver Mária Linkešová z KR PZ v Trnave.

Zdroj: KR PZ Trnava  | Foto: Facebook PZ SR