Fotografia, ktorá zachytáva dojímavý moment obletela celý svet. Týraný pes sa snaží utešiť šteniatko na operačnom stole, ktoré si tiež prešlo peklom. Čoho sme my ľudia ešte schopní?

Len štvormesačné šteniatko Boxera, Sammie, bolo postrelené do hlavy, ťahané autom, nasprejované na modro a nechané napospas smrti v Južnej Karolíne.

Na fotografii, ktorú zdieľaľo a lajklo niekoľko tisíc Facebookových používateľov, je zachytené ako iný týraný pes, Simon, stráži šteniatko Sammie a odmieta ho opustiť.

Šteniatko Sammie bolo okrem iného, opustené s dvomi zlomenými nohami. Organizácia, ktorá sa všetkým takýmto zvieratkám snaží pomôcť uverejnila fotografie aj popis na ich Facebooku: „Včera v noci prišiel Simon skontrolovať Sammie a pozrieť sa, ako sa cíti. Šteniatko prijalo jemný dotyk od Simona a bolo vďačné za lásku a náklonnosť, ktorú mu Simon prejavil. Nikdy nepochybujme o SILE našich domácich zvierat.“

Na margo tohto prípadu organizácia dodala: „Stále nemôžeme uveriť, že zvrátený, zlý človek dokázal ublížiť tomuto rozkošnému šteniatku, pokúsil sa zabiť ho a bol sklamaný, že sa to nepodarilo!!“

Čo k tomu dodať. Kiežby sme my ľudia dokázali byť viac ľudskí a prestať ubližovať tým, ktorí nám chcú dávať lásku…

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: Facebook/ Rescue Dogs Rock NYC