Fotografia, ktorá zachytáva dojímavý moment obletela celý svet. Týraný pes sa snaží utešiť šteniatko na operačnom stole, ktoré si tiež prešlo peklom. Čoho sme my ľudia ešte schopní?

[sociallocker]Len štvormesačné šteniatko Boxera, Sammie, bolo postrelené do hlavy, ťahané autom, nasprejované na modro a nechané napospas smrti v Južnej Karolíne.

Na fotografii, ktorú zdieľaľo a lajklo niekoľko tisíc Facebookových používateľov, je zachytené ako iný týraný pes, Simon, stráži šteniatko Sammie a odmieta ho opustiť.

Šteniatko Sammie bolo okrem iného, opustené s dvomi zlomenými nohami. Organizácia, ktorá sa všetkým takýmto zvieratkám snaží pomôcť uverejnila fotografie aj popis na ich Facebooku: “Včera v noci prišiel Simon skontrolovať Sammie a pozrieť sa, ako sa cíti. Šteniatko prijalo jemný dotyk od Simona a bolo vďačné za lásku a náklonnosť, ktorú mu Simon prejavil. Nikdy nepochybujme o SILE našich domácich zvierat.”

Na margo tohto prípadu organizácia dodala: “Stále nemôžeme uveriť, že zvrátený, zlý človek dokázal ublížiť tomuto rozkošnému šteniatku, pokúsil sa zabiť ho a bol sklamaný, že sa to nepodarilo!!”

Čo k tomu dodať. Kiežby sme my ľudia dokázali byť viac ľudskí a prestať ubližovať tým, ktorí nám chcú dávať lásku…

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: Facebook/ Rescue Dogs Rock NYC [/sociallocker]