Desivé udalosti v Afganistane otriasajú celým svetom. Po obsadení štátu Talibanom sa desiatky tisíc ľudí snaží dostať jedinou dostupnou cestou preč z krajiny a letisko v Kábule pod náporom ľudí doslova praská. Diplomatov a štátnych pracovníkov sa dvoma desiatkami lietadiel denne snaží presunúť nielen americká vláda, ale rôzne krajiny, ktorých občania sa v Afganistane nachádzajú. 

Britský študent sa však vydal celkom opačnou cestou. Kým mnohí z krajiny utekajú a doslova sadajú na krídla odchádzajúcich lietadiel, Miles si vygooglil najnebezpečnejšie miesto na svete, neváhal a dobrovoľne sa vydal za dobrodružstvom.

Avšak už v druhý deň po jeho príchode Taliban obsadil hlavné mesto a všetky lety naspäť boli zrušené. Zakrátko už Miles cestu do Afganistanu oľutoval a mal problém stáť na nohách či spať. „Videl som priveľa mŕtvol,“ napísal na sociálnej sieti. „Mentálne som sa zrútil, nie som si istý, čo sa teraz deje, ale moja tvár v zrkadle nevyzerá dobre.“

Neskôr sa Miles pozviechal a rozhodol sa zabojovať. Z Afganistanu bol po niekoľkých bezradných dňoch evakuovaný so stovkou dalších civilistov letom do Dubaja. K tamojšej situácií sa šokujúco vyjadril aj minister finacií Igor Matovič a premiér SR Eduard Heger.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dailystar.co.uk, FB/Lord Miles | Foto: FB/Lord Miles