Amerika je jednoducho iný svet, potvrdilo sa to už mnohokrát, ale teraz to zašlo príliš ďaleko. Rodičom zo štátu Maryland na východe USA odobrali deti kvôli takzvaným prankom. Prank je zábavné video, kde si väčšinou urobíte srandu z kamarátov. Títo rodičia to však poňali po svojom a v snahe o sledovanosť zašli za hranicu slušnosti, čo si všimli aj úrady.

Na svojich školopovinných deťoch robili otrasné žartíky, ktoré natáčali a bez hanby ich uverejňovali na svojom YouTube kanále s názvom DaddyOFive, ktorý má vyše 760 000 odberateľov. Vo videách na svoje deti kričali, až ich dohnali k slzám, obviňovali ich z neporiadku, ktorý naschvál spravili sami rodičia a neštítili sa ani nadávok. Deti sa pred nimi snažili ukryť, ale rodičia ich stále prenasledovali s kamerou.

Rodičia deti prenasledovali všade, dokonca ich vyťahovali z pod postele
Rodičia deti prenasledovali všade, dokonca ich vyťahovali z pod postele

Po miliónových zhliadnutiach a nekontrolovateľnom šírení po internete, si videá všimli aj americké úrady, ktoré hneď zakročili a nezodpovedným rodičom odobrali dve z ich piatich detí. Deti, na ktorých robili nechutné žartíky boli adoptované. Po ich odobratí boli zverené do dočasnej starostlivosti biologickej matky, ktorá ich chce späť. Biologická matka sa vyjadrila, že je to pre ňu veľmi znepokojujúce a srdcervúce vidieť jej vlastné deti zneužívané. Náhradný rodičia po prepuknutí škandálu všetky videá zmazali a na ich YouTube sa so slzami v očiach ospravedlňujú a ľutujú svoje činy.

týranie detí, rodičom odobrali deti, youtube prank
Ľutujúci rodičia sa po prevalení škandálu ospravedlňujú.

Zdroj: nytimes.com | Foto: YouTube