Udalosti NEUVERITEĽNÉ správy: Tento liek zabíja koronavírus za 48 hodín!

NEUVERITEĽNÉ správy: Tento liek zabíja koronavírus za 48 hodín!

Vedci z austrálskej univerzity prišli s vynikajúcimi správami. V laboratóriu sa im podarilo koronavírus zabiť do 48 hodín vďaka lieku, ktorý sa bežne používa a predáva v lekárňach.

Počet nakazených koronavírusom stúpa vo svete aj na Slovensku, kde Igor Matovič ohlásil 47 nových prípadov. Evidujeme tak 581 nakazených a 2 úmrtia, pričom vláda predstavila aj nové opatrenia, ktoré majú zamedziť zvyšovaniu nakazených počas sviatkov Veľkej noci.

Vedci po celý ten čas neúnavne pracujú na vývoji vakcín ako aj liekov, ktoré by pandémiu zastavili. Ako prvý nádejný sa zdá byť Remdesivir, ktorý bol v niekoľkých prípadoch úspešný. Tím z austrálskej Monash University v Melbourne má pritom ďalšie skvelé správy. V laboratóriu sa im v podmienkach „in vitro“ na bunkových kultúrach podarilo zahubiť koronavírus v priebehu 48 hodín pomocou antiparazitického lieku Ivermectin.

Ivermectin je schválené antiparazitické liečivo, ktoré vykazuje široké spektrum účinku voči vírusom in vitro a zastavuje činnosť vírusu SARS-CoV-2. Jediným pridaním do buniek redukuje vírus už do dvoch hodín a významne redukuje do 48 hodín. Ivermectin vyžaduje ďalší výskum pre zistenie účinku a liečby ľudí. Tieto výsledky demonštrujú, že ivermectin má antivírusový účinok proti SARS-CoV-2 in vitro, pričom jediná dávka dokáže kontrolovať replikáciu vírusu v našom systéme za 24 až 48 hodín,“ uvádzajú v odbornom časopise Antiviral Research.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sciencedirect.com │ Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Unsplash

Exit mobile version