Igor Matovič odprezentoval v piatok popoludní výsledky prieskumu ohľadom ruskej vakcíny Sputnik, ktorá sa vďaka vetovaniu návrhu Veronikou Remišovou na Slovensku neuplatní. Po tomto čine sa medzi koaličnými partnermi Matovič vs Remišová začala prestrelka.

Kým politička z hnutia Za ľudí prezentuje túžbu po schválení vakcíny od Európskej liekovej komisie, Matovič jej presvedčenie nezdieľa. Verejnosti sprístupňuje štatistiky, ktoré kopú proti koaličnej partnerke, pričom za ňou stojí aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Premiér však ubezpečuje národ o dôveryhodnosti a kvalite tejto ruskej vakcíny, ktorá zatiaľ liekovou komisou schválená nebola.

Štatistiky prieskumu agentúry AKO v termíne od 3. do 5. februára vychádzajú z obdobia, kedy ešte nebolo známe, že úspešnosť vakcíny sa prejaví na 92 %. Opýtaní Slováci sa napokon vyjadrili, že dôverujú ruskému typu vakcíny Sputnik, pričom išlo o približne 5 % ľudí navyše. “Ten prieskum bol robený v čase, kedy ešte nebolo známe, že tá vakcína je naozaj mimoriadne kvalitná. To naozaj nám je jedno, či sa na Slovensku zaočkuje 300 000 ľudí navyše? To chceme byť otrokmi rúšok? Nechceme sa na seba na uliciach usmievať? Vyplazovať jazyky? Nechceme normálne žiť?” Igor Matovič si preto kladie otázku, či ide vláda bojovať za ľudí alebo proti ľuďom.

Celé vyjadrenie Igora Matoviča

https://streamable.com/v4q164

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: YT/HNtelevízia | Video: streamable.com