August 2021 je zrejme poznačený druhou vlnou padnémie z roku 2020, kedy sa nekompromisne zatvárali obchody a vianočné dekorácie bolo možné zohnať iba v online priestoroch. Tentokrát sú však predajne vynaliezavejšie a Vianoce začali predávať už v lete!

Letné plagáty a letáky ešte nevybledli a už sú prekryté sloganom „Šťastné a veselé“. Aj keď sú ľudia zvyknutí na vianočnú muziku v obchodných centrách dlhé týždne pred sviatkami, predajna v Piešťanoch svoj predaj povýšila a v regáloch sprístupnila ozdoby a výbavu v predstihu: Už v auguste! Niet sa však čo čudovať. Pripravení zákazníci si majú možnosť včas premyslieť, ako svoju domácnosť vyzdobiť a koniec koncov ich neprekvapí ani možné zatváranie obchodov v tretej vlne pandémie.

K „prípadu“ sa vyjadrila aj samotná zamestnankyňa obchodného reťazca: „Áno, dobre vidíte, už máme Vianoce. Tak ako tu boli minulý rok či rok predtým, ba dokonca aj ten rok predtým. Rok čo rok v tomto období nám prichádzajú Vianoce v Auguste, Veľká Noc v zime, školské potreby s nápisom „hurá do školy“ na konci Júna, keď deti začínajú prázdninami. Nie je to náš výmysel byť takto v predstihu, pretože vykladať a prezentovať ten tovar musíme (je to naša práca, okrem iného), ale nie je to niekedy na škodu, preto vravím zákazníkom, nech nakúpia teraz, lebo potom už nebude. A ako vravím, kto chce nech si kúpi, a kto nechce nech si nekúpi, nikomu to nevnucujeme násilím, ale bez tých zbytočných komentárov a poznámok by sme sa zaobišli.. A nie, nie je to kvôli tomu, že sa máme zatvárať a ani kvôli tomu, že to je pre neočkovaných. Ako to firma nastavené má, podľa toho sa riadime…“ uzavrela.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom | Foto: pixabay.com