Čo sa stane s človekom, keď naposledy vydýchne? Existuje mnoho teórií o tom, čo sa udeje práve po smrti. Budeme cítiť chlad, ticho, alebo vôbec nič? Aj keď táto predstava desí asi každého z nás, nakoniec to môže byť celkom príjemný zážitok.

Smrť nemusí byť taká zlá, ako si ju predstavujeme. Svoje o tom vedia aj ľudia, ktorí si ňou údajne prešli a vyskúšali si ju takpovediac na vlastnej koži. Na stránke quora.com sa o svoju skúsenosť podelili s verejnosťou…

„Umieranie bolo až pozoruhodne pokojné. Jednoducho som zaspal. Žiadna bolesť, nič zlé som necítil. Na to, ako sa mi zastavilo srdce, si vôbec nepamätám. Len dúfam, že keď zomriem naozaj, bude to rovnako pokojné,“ prezradil muž, ktorého sa po zástave srdca podarilo oživiť defibrilátorom.

„Prvýkrát som cítila mier a pohodlie. Cítila som, že nie som sama. Videla som veľa farieb. Druhý raz som zomrela ako 23-ročná a cítila som presne to isté. Pocit, že som obklopená niečím známym. Pocit pokoja a bezpečia,“ dodala žena, ktorá sa v tomto štádiu ocitla prekvapujúco už dvakrát.

Niektorí dokonca potvrdili, že počas umierania stratili jeden alebo viac zo svojich piatich zmyslov. „Počul som dokonale pípanie monitora aj vravu lekárov, ale iné zmysly som necítil. Ako som tak upadal do bezvedomia, cítil som sa veľmi uvoľnene, nemusel som dýchať, žiadna bolesť, jednoducho totálna pohoda,“ opísal svoj zážitok jeden z nich.

Podľa odborníkov existujú tri druhy smrti – klinická, biologická a organická. Práve pri klinickej smrti vznikajú všetky tie neuveriteľné príbehy. Počas biologickej smrti u človeka prestávajú fungovať orgány a pri organickej smrti odumiera mozog. Ak by sa niekoho predsa len z tejto fázy podarilo dostať späť, nebol by schopný o tom rozprávať, nakoľko jeho myseľ a telo by už nefungovali.

Zdroj: quora.com