Ľudia by si mali pomáhať, avšak mnohí vidia aj za najmenším podaním ruky dôvod na to, aby sa obohatili. Zubnému technikovi Kevinovi Shanahovi však ku šťastiu stačí, aby bol v rámci pomoci druhým spokojný zvnútra on sám.

Kevin Shanahan je zubný technik z Dublinu, ktorý sa piatok čo piatok postaví pred poštu v hlavnom meste Írska a pomáha bezdomovcom. Vo voľnom čase totiž berie odtlačky zubov ľuďom bez domova, ktorí si z vlastného vrecka nemôžu dovoliť zubné náhrady a v ordinácii im následne vytvára protézy. Ako uviedol, každý piatok ho navštívi približne 20 ľudí, pričom sa k nemu pridali aj ďalší dobrovoľníci, ktorí im ponúkajú holičské služby či teplé jedlo, samozrejme, zdarma.

Šľachetný muž začal s týmto gestom už dávnejšie, pričom chce vrátiť bezdomovcom radosť a úsmev do bežných dní. „Ľudia, ktorí prišli o zuby, prišli aj o istú časť ich sebavedomia a dôstojnosti. Keď takémuto človeku vrátite zuby, vrátite mu aj sebavedomie a on sa začne viac usmievať. Takže vlastne daného človeka zvnútra nanovo budujete,“ uviedol Shanahan pre portál Sunnyskyz.

Zdroj: Sunnyskyz