Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, ktorý na svojom poste pôsobí už 16 rokov, si vyslúžil prezývku “pán 61:0”. Najnovšie šokujúce informácie ale hovoria o tom, že Kováčika v skorých ranných hodinách zatkla NAKA a prokurátor skončil na polícii.

V bratislavskom Ružinove bolo vo štvrtok v skorých ranných hodinách poriadne rušno. Pre špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika prišla NAKA, foto >>> TU <<<, hoci oficiálny dôvod nie je známy. Denník N ale z viacerých nezávislých zdrojov zistil, že zadržanie prokurátora, ktorý sa aktuálne nachádza na polícií, má súvisieť so zločineckou skupinou Takáčovcov.

Spolu s Kováčikom zadržali aj vysoko postaveného policajného funkcionára zo špeciálneho útvaru, pričom obidvom hrozí obvinenie z pomoci uvedenej skupine. K zadržaniu došlo pravdepodobne po tom, ako sa s políciou rozhodol spolupracovať exriaditeľ KUFS Ľudovít Makó a ďalší svedok z kauzy. Polícia ani Úrad špeciálnej prokuratúry nateraz neposkytujú žiadne bližšie informácie. Na akciu NAKA už zareagoval aj Igor Matovič, ktorý na sociálnej sieti zverejnil záber Kováčika bez akéhokoľvek komentára.

Dušan Kováčik dostal po 16-tich rokoch vo funkcií prezývku “pán 61:0”. Pred rokmi odmietol stíhať dnes odsúdeného Bašternáka, ktorého daňové podvody nepovažoval za trestný čin. Neskôr musel vysvetľovať, odkiaľ zobral hotovosť 200-tisíc eur, ktoré vložil do Slovenskej sporiteľne. Hoci banka transakciu nahlásila polícií pod vtedajším vedením Tibora Gašpara, tá prípad neskúmala. Napokon uviedol, že peniaze mu požičal brat. Niekdajší vyšetrovateľ Gorily Marej Gajdoš uviedol, že práve Kováčik mal brzdiť vyšetrovanie. Posledne zastavil aj trestné stíhanie Roberta Fica po tom, ako verejne schválil slová Milana Mazureka o Rómoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, topky.sk │ Foto: YouTube/Denník N, Facebook/Igor Matovic