Sýria, júl, mesto Halab (Aleppo) sa otriasa vo výbuchoch. Aj napriek vojne sa lekári denne pokúšajú zachraňovať životy. Dojímavý príbeh narodenia pod paľbou.

[sociallocker]V júli dopadlo na mesto Halab (ang. Aleppo) v Sýrií asi 50 km od hraníc s Tureckom niekoľko bômb. Počty boli hrozivé, 45 mŕtvych a tisícky zranených. Človek by si povedal, že v takej oblasti už zomrela aj posledná nádej.

No tím lekárov sa nevzdáva. Na sálu im priviezli mladú ženu v bezvedomí. Nebolo by to nič výnimočné, pokiaľ by žena nebola v 9. mesiaci tehotenstva. Pri útoku si zlomila nohu a ruku. To však lekárov netrápi až tak, ako šrapnel v bruchu. Nevedia, či dieťatko prežilo, či nie je zranené. Preto sa rozhodnú pre okamžitý cisársky rez.

Maisa kráčala práve do nemocnice tesne pred pôrodom, keď dopadli bomby. Vonku zúri vojna, ale za oknami nemocnice sa lekári pokúšajú zachrániť jeden nový ľudský život. V meste, ktoré je skôr zvyknuté na smrť. Zdá sa, že lekárom sa podarí zachrániť dieťatko. Po cisárskom reze však chlapček nedýcha. Musia pristúpiť k masáži malého srdiečka a k oživovaniu. Musia mu vyčistiť dýchacie cesty. Nakoniec sa ozve plač. Prežije chlapček aj matka.

Pozrite si dojímavý príbeh, ktorý nám všetkým hovorí, že aj keď je najhoršie, nádej predsa len umiera až posledná.

Zdroj: YouTube.com | Foto: YouTube.com
[/sociallocker]