V roku 1997 sa ponoril celý svet do sĺz potom, čo pri dopravnej nehode zomrela anglická princezná Diana, ktorú milovali ľudia z celého sveta. Kráľovná sŕdc sa tak nezapísala do histórie len ako manželka princa Charlesa či matka budúceho kráľa Williama, ale aj ako žena, ktorá musela znášať rôzne životné nástrahy, no vždy bola pripravená pomôcť iným.

V roku 2020 sa na streamovacej službe Netflix objavila štvrtá séria oceňovaného seriálu Koruna (The Crown), kde scenáristi mapujú život anglickej kráľovskej rodiny. Súčasťou deja bola tentokrát aj princezná Diana, ktorú stvárnila herečka Emma Corrin. Okrem britskej verzie sa však príbehu chytil aj tím z Hollywoodu, pričom film o zosnulej Diane sa dostane do kín už v novembri tohto roka.

V hlavnej úlohe sa predstaví doposiaľ podceňovaná Kristen Steward, hviezda ságy Twillight, ktorej umenie diváci vyzdvihovali hneď po zhliadnutí prvého traileru. Zábery 31-ročnej herečky v zrejme jej životnej úlohe uchvátili fanúšikov natoľko, že jej predpovedali nomináciu na Oscara. Ich nadšenie sa ešte prehĺbilo po zverejnení oficiálneho traileru, kde Steward prekvapuje nielen rovnakými gestami a mimikou ako samotná princezná Diana, avšak aj prízvukom či podobným hlasom. Šokujúca je však veta, ktorá zaznie z úst samotnej Kristen, a to: “Myslíte, že ma zabijú?” pýta sa v úlohe kráľovnej sŕdc.

Film je natočený podľa skutočných udalostí a odohráva sa v decembri 1991, kedy Diana s Charlesom trávili Vianoce s kráľovskou rodinou v jednom zo sídiel Alžbety II. Práve v tomto období sa Diana Spencer rozhodla opustiť manžela, pričom k rozvodu došlo v auguste 1996. Kým princeznú si zahrá už spomínaná Kristen Stewart, princa Charlesa stvárni Jack Farthing. Distribúcia filmu do kín je naplánovaná na 5. novembra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YouTube