Šport NEUVERITEĽNÝ zápas: Nič lepšie ste v oktagone ešte nevideli!

NEUVERITEĽNÝ zápas: Nič lepšie ste v oktagone ešte nevideli!

Oktagon s poradovým číslom 27 sa po takmer dvoch rokoch vrátil opäť do Bratislavy. A fanúšikovia sa poriadne odviazali a svojím obľúbeným bojovníkom dali pocítiť podporu. Všetci ale čakali na vrchol večera v podaní dvoch výborných zemiarov, ten sa napokon odohrával aj na zemi aj v postoji. 

Dámy a páni, myslím si, že víťazi sme všetci tí, čo sme tu dnes mohli byť,“ povedal počas záverečného prejavu v klietke Ondrej Novotný, narážal predovšetkým na pandemické opatrenia, ktoré veľkým podujatiam bránili v organizácii.

Oktagon 27 bol historicky prvým turnajom, na ktorom sa nepredstavil žiadny český zápasník. To však vôbec neprekáža, kvalita zápasov vôbec neutrpela, práve naopak. Hlavný zápas večera o opasok perovej váhy medzi Ivanom Buchingerom a Vojtom Barboríkom priniesol niečo, čo nečakal nikto, no zároveň chcel vidieť každý – bitku roka.

Aj keď to medzi oboma borcami v posledných hodinách pred zápasom poriadne vrelo, nemali problém si ukázať vzájomný rešpekt. Po štyroch kolách bolo stretnutie vyrovnané, legendárny Buki sa ale v záverečných 5 minútach vzchopil a ukázal, prečo má byť dvojnásobným šampiónom on.

Vyhlásenie víťaza nikoho neprekvapilo, Ivan Buchinger sa stal historicky prvým dvojnásobným šampiónom Oktagonu MMA (predtým bol totiž už držiteľom opasku ľahkej váhy). Na tlačovej konferencii ale naznačil, že aktuálne chce víťaziť aj vo welterovej váhe a stretnúť sa v oktagone s Davidom Kozmom. Promotér a majiteľ organizácie Ondrej Novotný sa tomuto nápadu nebráni, sám povedal, že ešte nikto na svete nemá tri opasky zároveň, a preto by to aj pre organizáciu nebol zlý deal :)

Foto/Zdroj: OKTAGON MMA /TS, Instagram/ oktagonmma

Exit mobile version