Herci, ktorí účinkujú v divadle SND v predstavení Sadko, sú vo vážnom ohrození zdravia. Škandál prenikol aj na verejnosť a divadlo muselo predstavenie dočasne zrušiť až do vyriešenia situácie.

Divadlo SND sa zmieta v poriadnych problémoch. Za všetkým má byť predstavenie Sadko, v ktorom je javisko pokryté vrstvou rašeliny, s ktorou prichádzajú umelci do priameho kontaktu a vdychujú ju. Pracovná zdravotná služba Miomed preto 16. 1. až 18. 1. vykonala merania na účinkujúcich a z výsledkov správ nebol nikto nadšený.

Hercom totiž podľa portálu Topky hrozia vážne zdravotné problémy, niektoré dokonca s trvalými následkami. Problémom je najmä prašnosť a plesne, ktoré spôsobujú začervenanie očí, kožné problémy a alergické reakcie, v horších prípadoch nachladnutie či závažný zápal pľúc. Riaditeľ opery SND Slavomír Jakubek závažnosť situácie nebral vážne ani po upozornení samotných účinkujúcich na zdravotné potiaže. Nakoniec sa však meraniam nevyhli, no s výsledkami nie sú príliš spokojní. Po nálezovej správe však padol jasný verdikt, predstavenie dňa 15.02. bolo zrušené a po upokojení situácie by chcel riaditeľ pokračovať vo vystúpeniach.

Zdroj: topky.sk | Foto: YouTube