V prípade, ak sa dieťa necíti dobre, rodič okamžite analyzuje vážnosť situácie a uvažuje nad tým, či nebude nutné navštíviť pohotovosť. Ak sa predsa len rozhodne ísť s dieťaťom k lekárovi, môže to znamenať dlhé hodiny v čakárni, aj keď to nemusí byť nutné. Z tohto dôvodu vznikla nová aplikácia, ktorá zodpovie všetky otázky pacientov.

Národný ústav detských chorôb spustil novú aplikáciu pod názvom “NÚDCH“, ktorá má slúžiť predovšetkým rodičom pri určení zdravotných problémov ich detí. ,,Častokrát sa stane, že rodič pri úraze alebo chorobe dieťaťa váha, či má alebo nemá navštíviť urgentný príjem. Rovnako sa stáva, že niekedy aj zbytočne hodiny čaká na urgente, a pritom pri správnej pomoci by vedel dieťa ošetriť aj v domácom prostredí. A práve v takýchto prípadoch môže pomôcť naša jedinečná aplikácia, o ktorej vám zajtra povieme viac,“ uvádza sa facebookovej stránke ústavu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/ Národný ústav detských chorôb  |  Foto: YouTube/SME, Facebook/Národný ústav detských chorôb  |  Video: YouTube/SME