Kým Slovenskom sa rozdúchali po prijatí zákona o zvýhodnení zaočkovaných veľké vášne, zdá sa, že povinná karanténa pre nezaočkovaných nebude platiť pre všetkých. Okrem iných na tento fakt upozornil aj predseda Dobrej voľby Tomáš Drucker, ktorý hovorí o papalášizme.

Vláda prijala v skrátenom legislatívnom konaní zákon o zvýhodnení zaočkovaných občanov. Zo 133 prítomných hlasovalo za 77 poslancov. Sme rodina ale presadila, aby neočkovaní mohli navštevovať vybrané obchody bez testov, aby mali antigénové testy v práci a školách zadarmo, ako aj ústupky pre pendlerov. Po schválení zákona sa ale na internete strhla búrlivá debata medzi dvomi tábormi Slovákov.

Už v piatok sa kvôli avizovanému zákonu zorganizoval pred budovou Národnej rady protest stoviek občanov, ktorí mali vulgárne nadávať poslancovi SaS. Niekoľko desiatok občanov protestuje pred budovou aj v nedeľu. Protest podporili poslanci Smeru aj ĽSNS, kým lídri opozičných strán Robert Fico a Peter Pellegrini vyjadrili na tlačovej besede nespokojnosť s rozdeľovaním občanov na dve kategórie. Úrad verejného zdravotníctva navyše zverejnil vyhlášku, ktorá má platnosť od 19. júla a nariaďuje nezaočkovaným po návrate z cudziny povinnú karanténu.

Karanténa však, ako sa ukázalo, neplatí pre všetkých a výnimku udelili aj diplomatom či politikom. Na tento fakt upozornil i predseda Dobrej voľby Tomáš Drucker, ktorý poznamenal, že z lídrov koaličných strán je doposiaľ zaočkovaný len Boris Kollár a Veronika Remišová: “Papaláši do karantény ísť nemusia? Vyzývam hlavného hygienika, aby okamžite zrušil drzé výhody pre politikov a úradníkov! Brnkanie po nose a vysmievanie sa všetkým bežným občanom. Škandál, ktorý by si v civilizovanej krajine žiadny politik nedovolil… To je čo za drzosť?!?” rozohnil sa politik na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Tomáš Drucker, minv.sk │ Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky