Známy poslanec strany Sloboda a Solidarita rozšíril rady politikov, ktorí porušili protipandemické nariadenia. Keďže cestoval opakovane do zahraničia, mal ako nezaočkovaný pobudnúť niekoľko dní v karanténe. To sa však neudialo.

Poslanec strany Sloboda a Solidarita Marián Viskupič si zarobil na problém a zaradil sa tak spolu s inými politikmi na zoznam tých, ktorí porušili protipandemické opatrenia. Ako uviedla televízia Markíza, politik nie je zaočkovaný, pričom opakovane vycestoval do susedného Česka.

Približne 30 kilometrov od hraníc so Slovenskom mal chodievať do Čiech na návštevu za svojou mamou. Pri návrate sa mal rovnako ako iní nezaočkovaní zaregistrovať v eHranici a putovať do päťdňovej karantény, ktorá mala byť ukončená PCR testom s negatívnym výsledkom.

To však politik neurobil: „Asi som to podcenil, nezahlásil som sa do eHranice, nebol som v karanténe,“ uviedol pre televíziu. Napriek tomu ale zo svojej funkcie neodstúpi, no dodal že už za mamou radšej nepocestuje. Pred časom odstúpil Šeliga aj Žitňanská, keď ich odfotili v podniku v neskorých hodinách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: FB/Michal Šipoš, Marián Viskupič