Slovensko sa zmieta v nepokojoch, ktoré nastali po vražde Kuciaka a Kušnírovej. Nielen Slovákov ale aj zahraničných kriminalistov zaujíma, kto bol objednávateľom vraždy a kto bol ten, čo stlačiť spúšť. O to viac je šokujúcejšia informácia polície, že sa neznámy muž priznal k trestnému činu, no má to háčik.

Je to už viac ako mesiac, čo bývalý premiér Robert Fico prekvapil širokú verejnosť odmenou milión eur. Urobil tak po vražde Kuciaka a jeho snúbenice, pričom túto sumu prisľúbil človeku, ktorý poskytne dôležité informácie objasňujúce trestný čin. Polícia tento krok považovala za teatrálny a kriminalisti boli presvedčení, že im táto výzva skomplikuje vyšetrovanie.

Tak sa aj stalo, keďže sa denne ozývajú ľudia, ktorí si vymýšľajú rôzne historky v domnienke, že práve oni získajú vytúženú odmenu. Dokonca pár dní po Ficovej výzve sa polícií prihlásil muž z Prievidze, ktorý sa priznal k dvojnásobnej vražde Janka a Martiny.

Aj napriek tomu, že polícií sa jeho priznanie nezdalo pravdivé, vyslali k nemu zásahovú jednotku. Muž bol značne opitý a jeho rodinné problémy chcel vyriešiť zvláštnym spôsobom. Policajtom oznámil, že je ochotný sa priznať k trestnému činu, ak na účet jeho rodiny pošle Robert Fico sľúbenú odmenu. Nešťastníka zatkli a následne o pár hodín aj pustili, no zbytočne zamestnával kriminalistov, ktorí musia aj túto udalosť zdokumentovať a pridať do spisu dvojnásobnej vraždy.

Zdroj: plus7dni.pluska.sk  |  Foto: Instagram, Pixabay