Hrozivý pohľad sa naskytol robotníkom, keď pod hrádzou vodného diela zbadali ležať nehybné telo. Podľa informácií malo ísť o ženu, ktorá bola nezvestná. K udalosti došlo pod hrádzou vodného diela Ružiná (okres Lučenec).

Vodári preto zišli dole schodmi pod hrádzou a dospeli k zisteniu, že skutočne ide o ženu, ktorá už, žiaľ nejavila žiadne známky života. Muži privolali ihneď políciu, ktorá po nezvestnej žene pátrala.

“Ešte nemáme potvrdené, či je to ona, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to bude hľadaná osoba. Jej nezvestnosť nahlásil manžel pred dvomi dňami na polícii. Čakáme na neho, aby potvrdil, alebo vyvrátil či je to jeho manželka,“ uviedli policajti na mieste otrasného nálezu pre plusku.sk. 

Privolaný obhliadajúci obvodný lekár z Divína konštatoval smrť. Podľa jeho slov bola žena mŕtva minimálne 24 hodín. Cudzie zavinenie vylúčil a príčinu smrti potvrdí až súdna pitva. Mŕtve telo ženy strážila polícia, ktorá zároveň čakala na muža. Ten mal potvrdiť, či išlo o telo jeho nezvestnej manželky. Bohužiaľ, skutočne išlo o ženu, po ktorej polícia pátrala.

Ako informovala polícia, žena mala 7. marca odísť z domu. Naplánované mala ísť do Lučenca na autobus. Nik však nepozná dôvod, pre ktorý ležala mŕtva v 20 kilometrov vzdialenej Ružinej.

Zdroj: pluska.sk, ilustračné foto/wikimedia, YouTube