Je tomu už zopár mesiacov, čo nielen Slovensko, ale celý svet zasiahla nečakaná informácia zo súkromia nášho skvelého cyklistu Petra Sagana (28). Ten zverejnil smutné slová o rozchode s jeho milovanou manželkou Katarínou (31).

Peter Sagan pôsobil s manželkou Katkou ako harmonický pár, ktorý si dokonale rozumie po všetkých stránkach. Len v novembri 2015 mali svadbu v Dolnom Kubíne a v októbri 2017 sa im narodil syn Marlon. Aj keď nič nenasvedčovalo manželskej kríze, Peter zverejnil na sociálnej sieti šokujúci status o ich rozchode. “Po dlhom a dôkladnom rozhovore sme s Katkou dospeli k záveru, že by bolo oveľa lepšie, ak by sme ako pár skončili. Cítime, že by sme mali pokračovať v našich životoch ako dobrí priatelia a obaja súhlasíme, že je to správne rozhodnutie.”

Aj keď sa spočiatku zdalo, že všetko je iba zlý vtip, informácie sa skutočne potvrdili a manželia začali žiť odlúčene. Kým sa Katarína stará o ich spoločného synčeka Marlona, Peter sa momentálne nachádza na Vuelte, kde po zranení na Tour de France intenzívne trénuje. Práve z tohto miesta podal pre španielsky portál El Pais čudesné vyjadrenie: „Išiel som na Vueltu hlavne kvôli sebe. Čo by som robil v Monaku? Nič,“ povedal Sagan.

Predmetné slová by zarezonovali snáď každým, avšak matku jeho syna museli bolieť dvojnásobne. Evidentne na vyjadrenie svojho manžela reagovala jednoduchou vetou, ktorú zverejnila na sociálnej sieti Instagram: „Dobre vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné,“ napísala citát z jednej z najkrajších kníh Malý princ.

K celej situácii, ktorá jej viditeľne trhá srdce, sa pritom vyjadrila i nedávno, kedy napísala: „Život nám prináša skúsenosti, ktorými si musíme prejsť. Každá takáto skúsenosť je ako hodená minca, nikto nevie, ako to dopadne. V živote sa však nesmieme týchto vecí báť, aj keď nevieme, ako sa to celé nakoniec skončí. Všetko, čo sa deje, sa deje z nejakého dôvodu. Aj keď tomu nerozumieme, musíme veriť, že Boh chce pre nás len to najlepšie.“ 

Zdroj: Instagram/KatarinaSagan | Foto: Instagram, Facebook/KatarinaSagan