Bývalý premiér SR a predseda Smeru Robert Fico (53) je neustále stredobodom pozornosti. Je si toho zjavne vedomý a tak sa snaží upriamiť záujem na iné politické osobnosti. To sa mu však tentokrát nepodarilo a všetci si všimli jeho netradičné správanie počas tlačovej konferencie.

Na tlačovej besede, ktorá sa uskutočnila pred pár dňami, bolo viditeľné, že Ficovi sa začala triasť ruka. Okamžite na to reagoval poslanec Ľubomír Galko, ktorý ho obvinil z alkoholizmu. Odvolával sa aj na úradníkov z Úradu vlády, ktorí údajne vedia o problémoch s alkoholom bývalého premiéra.

Na podnet denníka Nový Čas sa k celej kauze vyjadril aj uznávaný primár neurológie Juraj Štofko, ktorý prezradil, že trasenie rúk môže byť spôsobné alkoholizmom či Parkinsonovou chorobou. Môže ísť však aj o jednoduché prepracovanie. Kancelária predsedu Smeru sa k obvineniam poriadne ani nevyjadrila, keďže novinárov odbila tvrdením, že ide iba o výmysly.

No všetci si všimli, že na poslednej besede si Fico svoje ruky starostlivo skrýval a neukázal ich ani raz, dokonca aj napriek tomu, že počas svojich prejavov veľmi rád gestikuluje. Obvinenia na jeho osobu sa snažil zahovoriť útokmi na prezidenta Andreja Kisku (55), ktorý mal prekročiť finančný limit pri kampani a údajne spôsobil niekoľko daňových excesov.

V minulosti Fico rád gestikuloval

Na poslednej besede si ruky skrýval

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook, Youtube