Od parlamentných volieb 2020 snáď nenastala situácia, keď to na pôde parlamentu klapalo ako hodinky bez hádok koalície. Najnovším problémom sa stalo rozhodnutie generálnej prokuratúry, ktoré rozvírilo hladinu natoľko, že znova dochádza k vyhrážkam o opustení koalície, tentokrát zo strany Sme rodina.

Mnohých politikov i širokú verejnosť šokovalo rozhodnutie generálneho prokurátora Maroša Žilinku, vďaka ktorému sa dostal na slobodu bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský. Táto správa nepríjemne šokovala aj Veroniku Remišovú, ktorá je presvedčená, že sme sa znova dostali do obdobia, keď generálna prokuratúra nie je transparentná, otvorená ani nestranná.

Boris Kollár však neskrýval radosť, že bol Pčolinský prepustený z väzby, pričom tvrdo bojoval za jeho oslobodenie. Svojej koaličnej partnerke tak okamžite vrátil úder. ,,Mrzí ma, keď sa k právu a vôbec k právnemu systému vyjadruje pani predsedníčka, ktorá má vyštudované bábkoherectvo. Ja by som jej odporučil, aby sa obrátila na odborníkov, ktorí sa rozumejú právu a čítali si tých 72 strán rozhodnutia generálnej prokuratúry a potom sa vyjadrovala a nerobila to emotívne,“ povedal v politickej relácií Na telo.

Nad vyjadrením šéfa parlamentu sa pozastavila europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorú nahnevalo jeho komentovanie Remišovej vzdelania. Predseda strany Sme rodina bol totiž sám podozrivý z plagiátorstva pri spracovaní svojej diplomovej práce. Titul získal na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici, ktorá niekoľkokrát čelila škandálom, keď mala udeľovať diplomy za skopírované práce.

Bývalá saskárka má tak na politika jasný názor. ,,Boris Kollár je jeden primitívny sedlák, ktorý nikdy nemal na viac ako na to, aby robil veksláka pred Piorom. Otázka znie, či má na viac Slovensko, ktorého zákonodarný zbor tento vekslák aktuálne vedie. Lebo či už budú predčasné voľby alebo voľby v riadnom termíne, pre novú koalíciu môže byť Kollár opäť drahou predajnou nevestou. Jedine, že sa Slovensko zobudilo a začalo mať na viac,“ napísala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Lucia Ď. Nicholsonová  |  Foto: FB/Na telo s Michalom Kovačičom, Lucia Ď. Nicholsonová, NR SR