Nicholsonová nazvala Sulíka rusofilom: Cigániková ju poriadne schladila!

Dátum:

Potom, čo sa Lucia Ďuriš Nicholsonová stala ,,iba“ europoslankyňou a oficiálne opustila koaličnú stranu SaS, zmenila rétoriku. Neváha sa pustiť ani do samotného Richarda Sulíka, s ktorými mala v minulosti veľmi dobré vzťahy.

Lucia Ďuriš Nicholsonová taktiež vníma napätie medzi Ukrajinou a Ruskom, pričom sa jej páči práca ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka a poslanca Martina Klusa. ,,V časoch agresivity Ruska, ktorá začína demokratickému svetu prerastať cez hlavu, je jasné zahraničnopolitické smerovanie k NATO a k EÚ pre krajinu susediacu s Ukrajinou veľmi dôležité. Lenže SaS má len jedného šéfa a ten je rusofil,“ napísala na adresu bývalého šéfa.

Europoslankyňa kritizuje Richarda Sulíka, že hovorí o zbytočnosti sankcií pre Rusko zo strany EÚ či minimálnom riziku pre Slovensko. Údajne nemá považovať Rusko za hrozbu. ,,To, že SaS napokon ako strana v oficiálnom stanovisku odmietla agresivitu a rozpínavosť Ruska, bola práca ľudí v pozadí. Richard Sulík sa s tým nikdy nestotožnil,“ myslí si bývalá členka liberálov.

K vyjadreniam bývalej kolegyne sa najnovšie vyjadrila aj Jana Bittó Cigániková, ktorá svojho šéfa rozhodne nepovažuje za rusofila. ,,Nie je to pravda. Považujem to za nekorektné. Keď Lucia Ďuriš Nicholsonová kandidovala za SaS a ťažila z členstva v tejto strane, vtedy jej nič nevadilo, všetkých mala rada. Teraz sa snaží zaujať takýmto spôsobom. Myslela som si, že Lucia je väčší formát,“ povedala v diskusnej relácií Na Telo s Michalom Kovačičom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Lucia Ď. Nicholsonová  |  Foto: FB/Lucia Ď. Nicholsonová, Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo, Richard Sulík, YT/SaS

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...