Nicholsonová prehovorila: ,,Sedeli tam ministri s vyloženými…!“

Dátum:

Potom, čo sa Lucia Ďuriš Nicholsonová stala ,,iba“ europoslankyňou a oficiálne opustila koaličnú stranu SaS, zmenila rétoriku. Postupne sa vyjadruje k zákulisným diskusiám svojich kolegov, pričom si veľmi dobre uvedomuje, že im môže iba uškodiť.

Poslanci parlamentu 11. októbra 2011 vyslovili nedôveru vláde Ivety Radičovej, v dôsledku čoho nedokončila svoje funkčné obdobie. Mnohí sú presvedčení, že za pádom vlády expremiérky stojí práve strana SaS. Radičová totiž spojila hlasovanie s navýšením eurovalu (pôžička pre Grécko) a vyslovením dôvery jej vlády.

Bola to osudná chyba, keďže Sulík verejne vyhlasoval, že nebude súhlasiť s poslaním ani jedného eura pre Grécko. Zlé jazyky tiež tvrdia, že Radičová už bola unavená z politických bojov a tento krok spravila zámerne. K tejto udalosti sa vrátila aj europoslankyňa, ktorá však prišla s úplne inou verziou.

Dôvodom Radičovej vlády vraj nebol euroval, ale saskári, ktorí mali toho všetkého plné zuby. ,,V skutočnosti to čelných predstaviteľov SaSky prestalo baviť, s výnimkou Jozefa Mihála, ktorého pád Radičovej vlády výrazne mrzel, lebo po ňom zostali len nedokončené reformy. Keď sa v parlamente rozhodovalo o páde Radičovej vlády, kľúčoví ľudia z SaS sa stretli u Richarda Sulíka v pracovni. My sme s Jožom Mihálom prišli neskôr. Sedeli tam ministri s vyloženými nohami a s cigarami a bavili sa o tom, ako SaS pôjde preferenčne hore,“ otvorene napísala na sociálnej sieti.

Stal sa však presný opak a referencie SaSky klesali. Nicholsonová napokon poslala svojim kolegom stručný odkaz. „SaS urobila chybu, za ktorú by sa mala ospravedlniť, lebo dôsledky pádu Radičovej vlády budú na Slovensku ešte dlho doznievať. Ja som bola vtedy jej súčasťou, a tak sa za pád Radičovej vlády ospravedlňujem,“ dodala.

Pád Radičovej vlády

Zdroj: FB/Lucia Ď. Nicholsonová  |  Foto: FB/Lucia Ď. Nicholsonová, TV Markíza  |  Video: Streamable.com

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...