Očkovanie spôsobilo na politickej pôde hotové zemetrasenie, pričom mnoho poslancov na čele s ministrom zdravotníctva je presvedčených, že 26. december 2020 je historickým dňom vďaka dodávke vakcíny. Netrvalo však dlho a začína sa objavovať čoraz viac kontroverzných vyjadrení zo strany politikov.

Ešte pred príchodom vakcíny na naše územie minister zdravotníctva Marek Krajčí spoločne s hlavným hygienikom avizovali, že prvými zaočkovanými budú ľudia bojujúci v prvej línií. Ide o lekárov, zdravotné sestry i zdravotnícky personál. Pilotné očkovanie napokon započal profesor Vladimír Krčméry a následne aj členovia Ústredného krízového štábu, prezidentka aj jednotliví ministri.

Moniku Beňovú o to viac prekvapilo, keď sa očkovaním pochválil aj podpredseda NR SR Juraj Šeliga a europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. ,,Ja napr. mám malé bábo a zaujímalo by ma, prečo je dôležitejšie zaočkovať p. Šeligu alebo kolegyňu Nicholsonovú ako mňa? Alebo ostatných, ktorí majú záujem?“ nahnevane sa pýtala na sociálnej sieti, pričom jej názor zdieľali mnohí občania.

Na kritiku najnovšie zareagovala aj samotná členka koaličnej strany SaS, ktorá by rada vyvrátila všetky dezinformácie o očkovaní. ,,Ide o to, že chceme ísť príkladom a ukázať, že sa vakcíny nebojíme, že nie je čoho sa báť, že je to naozaj jediná cesta von zo životov obmedzených pandémiou. Chceme ukázať, že ani tí najväčší pochybovači sa nemusia báť,“ vysvetlila svojím voličom.

Politička sa rozhodne nechce hrať na bojovníčku v prvej línií, pričom mieni iba povzbudiť ľudí, aby sa očkovania nebáli. ,,Ak z tej mojej FB bubliny presvedčím čo i len jedného pochybovača, aby sa nebál a dal sa zaočkovať, stálo to za to. A dostávam veľa takých správ, ľudia sa pýtajú, či nemám vedľajšie účinky. Nemám,“ dodala Nicholsonová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Lucia Ďuriš Nicholsonová  |  Foto: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič, FB/Lucia Ďuriš Nicholsonová