Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová zverejnila cez víkend poriadne šokujúci status, v ktorom odhalila slová dvoch lekárov. Obaja mali potvrdiť, že v niektorých ordináciách sú doktori ochotní za úplatok potvrdiť pacientovi vakcináciu, hoci látka neskončí v ich tele.

Kúpte si falošné potvrdenie o očkovaní za 300 ečiek! Nekúpite, pani? Dám vám množstevnú zľavu… Pred nejakým časom mi známy na letisku (leteli sme do Srbska, Niš) hovoril o tom, ako si ľudia kupujú od lekárov potvrdenie o očkovaní. „Poznám ľudí, ktorí si za 300 eur kúpili doklad o očkovaní priamo od lekára,“ uviedla politička. V tematike očkovania vypenil nedávno aj lekár Kulkovský.

Lekár pokračoval vo svojom odhalení: „Majú normálne platné potvrdenie vystavené lekárom, ich očkovanie je aj nahodené do systému, akurát že vakcína skončila vo výlevke a nie v ich ramene, takto som to počul. Celkom slušný biznis bez veľkého rizika, že doktora odhalia, lebo kto by ho udal?“ zverejnila ďalej Ďuriš Nicholsonová.

Podobnú praktiku z malackej nemocnice jej opísal aj ďalší lekár: „Jasné, robia to. Stojí to 300 eur. Taký zdravotník bol aj v malackej nemocnici, vraj to predal asi 300 ľuďom. Prišli mu na to a vyhodili ho,“ uviedol. „Koľko je takých ľudí v nemocniciach? Koľko z nich je v štatistikách o mŕtvych medzi zaočkovanými? Začiatkom budúceho týždňa chcem tieto informácie poslať aj ministrovi zdravotníctva,“ dodala. Podobný prípad rieši polícia aj v prešovskej nemocnici, kde je trestne stíhaná zdravotná sestra práve kvôli vydaniu dokladu o očkovaní, za čo jej podľa Korzára hrozí dvojročné väzenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: korzar.sme.sk │ Foto: FB/Lucia Ď. Nicholsonová