Ministerstvo zdravotníctva neustále apeluje na Slovákov, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Nielenže ochránia seba a svojich blízkych, no zároveň prispejú ku kolektívnej imunite. Dokonca padlo nové rozhodnutie, ktoré má ešte viac motivovať ľudí k vakcinácií.

Posledné mesiace sa mobilné odberné miesta, tzv. MOM-ky, stali súčasťou našej krajiny. Na celom území sa nachádza 600 mobilných stredísk, ktorým však k 30. júnu končia zmluvy. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský upozornil, že na Slovensku sa stále bude nachádzať aspoň 200 MOM-iek, no napokon ich ostane iba 100.

Antigénne testovanie je však stále potrebné, keďže výsledok o vykonanom teste sa vyžaduje na mnohých spoločenských i športových udalostiach. Testovanie by sa tak malo presunúť do nemocníc, polikliník a na starosť súkromníkom, a to prevažne PCR testami.

Rezort zdravotníctva najnovšie prišiel s informáciou, že testovanie antigénnym testom, ktoré bolo hradené štátom, končí. Týka sa to hlavne ľudí, ktorí nie sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19. ,,Ak bude na tej MOM-ke ag test, tak z vlastnej vôle si ho zaplatíte,“ uviedol štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Kamil Száz pre tvnoviny.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Pixabay, FB/Nemocnica Košice-Šaca, 1.súkromná nemocnica