Vtip o tom, ako muž po tom, ako mu žena povie, že je modelkou na OnlyFans či Instagrame, jej odpovie, že je hviezdny útočník vo FIFE alebo elitný ostreľovač v nejakej akčnej alebo hre, je dobre známy. A dobre známe je aj to, že platforma OnlyFans či sociálne siete ako je napríklad Instagram dnes dávajú možnosť (hlavne ženám) zarobiť na svojej kráse či odvahe.

Dokonca sa už začínajú robiť štúdie alebo sa minimálne diskutuje o tom, že platforma ako OnlyFans ohrozuje p*rnopriemysel. Každopádne, najnovšie sa vraj musia mať poriadne na pozore aj “hviezdy” OnlyFans.

Veľkou konkurenciou im môže byť napríklad taká gamerka, fitness modelka a milovníčka cosplayu. Tak samú seba charakterizuje Aitana Lopez, ktorá na Instagrame vystupuje pod prezývkou @fit_aitana. Objavila sa tam behom leta, sleduje ju tam cca 120-tisíc ľudí a podľa známeho španielskeho denníka Marca zarába mesačne cez 4 000 eur a jej príjem neustále stúpa.

Teraz si možno poviete, čo je na tom, veď 4 000 eur zase nie je až tak veľa, keďže mnohé “hviezdy” sociálnych sietí či platforiem typu Onlyfans zarábajú mnohonásobok. A slečka Aitana Lopez (z titulnej fotky) je len jednou rybkou vo veľkom mori.

V čom je teda pre konkurenciu taká nebezpečná? No, tým, že neexistuje. Je to iba fiktívna postava, ktorá vznikla ako výtvor umelej inteligencie. Zhotoviť u nechala agentúra The Clueless. A Aitana nie je jediná svojho druhu, pritom skutočne vyzerá absolútne realisticky, dokonca s malými nedokonalosťami, aby nepôsobila umelo.

Agentúra odôvodnila ťah s neexistujúcimi modelkami jednoducho – kvôli vysokým nákladom, ktoré sú spojené s reálnymi modelkami. Aitanu a jej “kolegyne” totižto stačilo zaplatiť len raz, a to pri ich vývoji, zatiaľ čo ďalšie náklady sú relatívne nízke. Na záver len taká malá otázka do vetra: „Kam vlastne spejeme a smerujeme?“

→ ODVÁŽNA FOTKA FIKTÍVNEJ MODELKY ←

Zdroj: Marca | Foto: IG/fit_aitana