Je to už šesť rokov, čo Slovenskom otriasol prípad malej Ninky (†6), ktorá zomrela chybou lekárov. V nemocnici bola hospitalizovaná kvôli črevnej viróze, pričom domov sa už nikdy nevrátila. Rodina má však po dlhom období trápenia opäť dôvod na radosť.

Ninka bola pred šiestimi rokmi hospitalizovaná v trenčianskej nemocnici s diagnózou črevná viróza. Jej stav sa však zo dňa na deň rapídne zhoršil a vystrašená matka upozorňovala lekárov, že dievčatko má chrastu na jazyku a výrazne popraskané pery. Iba 6-ročná školáčka napokon zomrela.

Pitva preukázala, že dôvodom smrti maloletej pacientky bola dehydratácia. Trestné stíhanie dvoch lekárok sa pred viac ako rokom zastavilo rozhodnutím generálneho prokurátora. Jeho krok bol však nezákonný a vyšetrovanie je momentálne opäť obnovené. Obe dámy sa už o pár týždňov majú postaviť pred súd, pričom budú čeliť obvineniam zo zanedbania lekárskej starostlivosti a prečin usmrtenia.

Zronení manželia Dana a Ľubomír Chuchelovci sa však rozhodli zosnulej dcére splniť veľké prianie. Dobrosrdečná prváčka totiž prosila rodičov, aby si adoptovali z detského domova dieťatko, o ktoré by sa pomohla starať. Rodina sa tak rozrástla o jednoročného Miška. ,,Dúfame, že sa bude mať u nás dobre, že bude šťastný a že mu dokážeme nahradiť lásku rodičov, ktorú nepoznal. Ľúbime ho z celého srdca,“ uviedol dojatý otec pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: markiza.sk