V dôsledku koronavírusovej pandémie zaviedol krízový štáb Slovenskej republiky množstvo opatrení, ktoré sa týkajú i bežného života občanov. A výnimkou nie je ani nakupovanie potravín v obchodných reťazcoch!

Potom, čo slovenská vláda prerušila vyučovanie na všetkých školách, obmedzila i možnosti nakupovania v supermarketoch. Aby sa na jednom mieste nekoncentrovalo veľké množstvo ľudí, krajina pristúpila k razantným opatreniam, pričom v prevádzke môže byť len určitý počet zákazníkov úmerný k veľkosti predajne.

Kým čas od 9.00 do 12.00 hodiny je vyhradený pre seniorov, zároveň musí mať každý nakupujúci ochranné rúško a rukavice, prípadne vydezinfikované ruky. Aj keď sa všetky predajne snažia prísne dodržiavať predmetné ustanovania vlády, iné je to už na parkoviskách, kde sa občania neštítia zhromažďovať ani vo väčších skupinách.

Na sociálnu sieť Facebook pridal do skupiny Dopravný servis Orava užívateľ Miloš šokujúce video z Tvrdošína, kde na vstup do obchodného reťazca čakala masa ľudí. Snáď jediným pozitívom celej situácie bolo, že miestni medzi sebou dodržiavali aké také rozostupy a zväčša čakali v rade osamote.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Miloš Bača